KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16691006

nr 1669 1006

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Björkar vid kust. Signerad. Akvarell, 18x12 cm, yttermått inklusive ram: 28x22,5

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

8.500 kr

Såld:

8.200 kr

måndag 16 december 2024
kl 18:57:53

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman